12019
YÜKLENİYOR...

Sulama Tesisatı

             

                Damlama sulamanın
 çalışma prensibi isminden de anlaşılan bir sistem üzerine kurulmuştur. Su , köke veya kökün yakın kısmına damla damla olarak verilmektedir. Bu yöntem doğru kullanıldığında buharlaşma ve kaybı en aza indirgeyerek sulamanın en verimli şekilde gerçekleşmesine imkan verir. Modern tarımda damlama sulama ile birlikte plastik örtülerin kullanılmasıyla buharlaşma ve gübre dağılımında da büyük verim görülmüştür. 

                Suyun kök dibine ulaşması damlama sulama uzun süre veya yüksek debiyle yapıldığında sağlanmaktadır. Yüksek teknoloji ve bilgisayarla yapılamanın yanı sıra düşük teknoloji ve işçilik üstüne de çalışmaktadır. Damlama sulamada genellikle düşük basınçlar tercih edilmekle beraber sistemde her ağaca bağlı olarak farklı debi ayarlanabilmektedir. Eğimli arazilerde damlama sulamanın basıncı değişme gösterir fakat basınç dengeleyicilerle bunun üstesinden gelmek mümkündür.

               Ayrıca bilgisayar destekli yüksek teknoloji sistemlerde otomatik olarak basınç ve vana sistemini de kurmak mümkündür. Kullanılan borular yosunlanmaya ve güneş ışınlarına karşı genellikle siyah olmakta ayrıca toprak altına gömülmektedir.
 

      Damlama Sulama Fiyatları ve teklif alınırken verilmesi gereken öncelikli bilgiler aşağıda verilmiştir ;

Sistemin kurulacağı alanın & arazinin & bahçenin ölçülendirilmiş krokisi

Araziniz eğimli ise kotlar arasındaki farklar

Kroki üzerinde bitkilerin çeşitlerinin ve yerlerinin belirtilmiş olması gerekmektedir

Su kaynağınız hakkındaki bilgilerin verilmesi gerekmektedir

Var ise pompanızın ve döşenmiş tesisatın giriş çıkış ölçüleri verilmelidirParadoks Mühendislik A.Ş.